Możecie mi zaufać

Co wyróżnia mnie spośród fotografów z regionu? Posiadam wykształcenie fotograficzne zdobyte na jednej z najlepszych uczelni artystycznych w kraju. Jednocześnie stosuję rozsądną politykę cenową - za moje zdjęcia niejednokrotnie zapłacisz mniej niż za zdjęcia wykonane przez osoby które fotografii uczyły się jedynie na internetowych forach lub kilkudniowych kursach. Cena nie zawsze jest bowiem wyznacznikiem jakości. Niektórzy po prostu lepiej się czują jeśli wydają na coś cztery razy więcej niż powinni. U mnie cena najtańszego pakietu fotografii ślubnej wynosi 1200 złotych.

Nie jestem osobą, która dwa lata temu kupiła pierwszą lustrzankę i postanowiła zostać fotografem, śluby fotografowałam jeszcze na negatywie, a różnymi dziedzinami fotografii komercyjnej zajmuję się od ponad 10 lat.

Staram się by zdjęcia przeze mnie wykonywane nie powstawały pod wpływem chwilowego trendu, lecz były wyważone i ponadczasowe. Dlatego nie znajdziecie u mnie nadmiernej obróbki zdjęć, cukierkowych kolorów, bezcelowo użytych krzywych kadrów, nadużywania prześwietleń. To wszystko po to by za jakiś czas, gdy obecny trend minie, zdjęcia tak samo Wam się podobały :)

Zapraszam do odwiedzenia innych moich stron: fotografia podróżnicza oraz pracownia fotograficzna MDK w Rzeszowie w której prowadzę zajęcia z fotografii.

Doświadczenie:

  • Od 2003 roku współpracuję z Polską Agencją Fotografów „Forum”. Za pośrednictwem agencji publikowałam swoje fotografie w gazetach takich jak Dziennik, Dziennik Łódzki, Dziennik Podróże, Express Ilustrowany, Newsweek, Polityka, Polska the Times, Rzeczpospolita, Świat&Ludzie, Tygodnik Solidarność.
  • W roku 2006 ukończyłam fotografię Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
  • Od roku 2006 do chwili obecnej prowadzę zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
  • Pracowałam jako nauczyciel i wykładowca fotografii między innymi na: Uniwersytecie Rzeszowskim, Policealnej Szkole AP Edukacja, CKE Wiedza.
  • Od listopada 2009 roku jestem właścicielem Studia Graficznego PIX.

Swego czasu brałam udział w wielu:

  • wystawach indywidualnych i zbiorowych (Pałac Wąsowo 2003; Galeria „Entropia”, Wrocław, 2005; Stara Drukarnia, Rzeszów, 2006),
  • konkursach (Fotografia Młodych, Warszawa, 2005 i 2006; VIII Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny „Foto Odlot”, Rzeszów, 2005; „Oko kiczu”, Lublin, 2006 – nagroda Grand Prix; „Reklama dźwignią sztuki”, Lublin, 2008),
  • festiwalach fotograficznych (Miesiąc Fotografii w Bratysławie, 2003; Fotofestiwal w Łodzi, 2005; IV Biennale Fotografii w Poznaniu, 2005; Międzynarodowy Festiwal Fotografii Kreacyjnej „Inspiracje”, Szczecin, 2006).
fotografia artystyczna

© Dominika Mróz-Toton, Projekt i realizacja: Studio Graficzne PIX